Kurssihistoria: Australian dollar (AUD) | Wise

Kiinnostaako, miten AUD on vaihdellut arvoltaan männävuosina? Kattava työkalumme tarjoaa yksityiskohtaisia ​​tietoja siitä, miten Australian dollar on aiemmin kehittynyt suhteessa maailman tärkeimpiin valuuttoihin.Saat kattavan kuvan siitä, miten Australian dollar on muuttunut ajan kuluessa. Luotettavan datamme ansiosta pystyt tekemään faktoihin perustuvia päätöksiä.

Keskihinta: viime 30 päivää

0.71

Laskenut

Kurssihistoria: AUD

Valitse päivämäärä, jos haluat tarkastella menneitä vaihtokursseja kaikille AUD-valuuttapareille.

CurrencyNameYksiköt / AUDAUD / yksikkö
AUD
9.10.2026
Australian dollari1.001.00
JPYJapanin jeni110,58900000,0090425
INRIntian rupia67,26130000,0148674
EUReuro0,62353301,6037644
NZDUuden-Seelannin dollari1,24468000,8034194
GBPEnglannin punta0,52773001,8949084
USDYhdysvaltain dollari0,69845001,4317417
SGDSingaporen dollari0,89454001,1178930
CADKanadan dollari0,99564001,0043791
Näytä lisää

Säästä samalla kun kulutat, lähetät ja vastaanotat rahaa

Säästä rahaa kun lähetät, kulutat ja vastaanotat varoja yli 40 valuutassa. Kaikki tarvitsemasi löytyy aina yhdeltä ja samalta tilillä.

  • Manage money on the go globally

    Pidä kaikki eri valuuttasi kätevästi yhdessä paikassa ja muunna niitä sekunneissa.

  • Kansainvälinen pankkikortti

    Sinun ei tarvitse enää koskaan murehtia valuuttakurssien korotuksista tai korkeista siirtomaksuista, kun käytät rahaa ulkomailla.

  • Lähetä rahaa ulkomaille ja säästä maksuissa

    Laita raha kiertämään, etäisyydestä riippumatta.

Säästä samalla kun kulutat, lähetät ja vastaanotat rahaa

Säästä rahaa kun lähetät, kulutat ja vastaanotat varoja yli 40 valuutassa. Kaikki tarvitsemasi löytyy aina yhdeltä ja samalta tilillä.

  • Manage money on the go globally

    Pidä kaikki eri valuuttasi kätevästi yhdessä paikassa ja muunna niitä sekunneissa.

  • Kansainvälinen pankkikortti

    Sinun ei tarvitse enää koskaan murehtia valuuttakurssien korotuksista tai korkeista siirtomaksuista, kun käytät rahaa ulkomailla.

  • Lähetä rahaa ulkomaille ja säästä maksuissa

    Laita raha kiertämään, etäisyydestä riippumatta.

Lataa Wisen ilmainen valuuttamuunnin-sovellus

  • Vertaile rahansiirron tarjoajia

    Ei piilotettuja maksuja. Wisella siirrät rahaa aina markkinoiden keskikurssilla.

  • Seuraa reaaliaikaisia vaihtokursseja

    Tallenna suosikkivaluuttasi ja seuraa, miten sen vaihtokurssi muuttuu ajan mittaan.

  • Täysin ilmainen. Ei mainoksia.

    Lataus onnistuu vain sekunneissa. Täysin ilmainen sovellus, jossa ei ole ärsyttäviä mainoksia.

Lataa Wisen ilmainen valuuttamuunnin-sovellus

  • Vertaile rahansiirron tarjoajia

    Ei piilotettuja maksuja. Wisella siirrät rahaa aina markkinoiden keskikurssilla.

  • Seuraa reaaliaikaisia vaihtokursseja

    Tallenna suosikkivaluuttasi ja seuraa, miten sen vaihtokurssi muuttuu ajan mittaan.

  • Täysin ilmainen. Ei mainoksia.

    Lataus onnistuu vain sekunneissa. Täysin ilmainen sovellus, jossa ei ole ärsyttäviä mainoksia.

Usein kysytyt kysymykset